Gdzie jesteśmy ?
Lista placówek
Zadzwoń do nas:
(+48) 801 003 196
Pon. - Pt.:
9.00 - 17.00

O nas

Historia firmy Global sięga przełomu roku 2009/2010, kiedy to główni pomysodawcy, dzięki zaangażowaniu środkow unijnych, mogli zrealizować swój cel – jako Global Serwis, wtedy firmę, dziś markę spółki Grupa Global Sp. z o.o., rozpocząć działalność związaną z dostarczeniem szerokopojętych usług z branży IT, na dynamicznie wzrastającym rynku elektroniki użytkowej.

Decyzja ta wynikała ze zdobycia wcześniejszych doświadczeń zarówno w dziedzinie samej informatyki, jak i działania serwisów gwarancyjnych znanych marek sprzętu, skąd wywodzi się pierwotna kadra Grupy Global Sp. z o.o. . Celem była popularyzacja tego typu usług przez przybliżenie ich klientom indywidualnym, na zasadach wielospecjalistycznego serwisu pogwarancyjnego sprzętu komputerowego oraz elektroniki użytkowej. Wiedzeni doświadczeniem postanowiliśmy także usprawnić proces obsługi klienta, dbając przede wszystkim o ścisłą współpracę przy realizacji zlecenia, dostosowaną indywidualnie do każdego przypadku, w oparciu o opracowane standardy.

Z początku prace zespołu koncentrowały się na serwisie sprzętu komputerowego (komputery PC, laptopy), oferując pełen zakres usług związanych zarówno ze sprzętem – naprawa, modernizacja, serwis elektroniki bazowej, jak i oprogramowaniem. Bardzo szybko wprowadziliśmy także usługę odyskiwania danych z nośników cyfrowych, współpracjąc przy tym z najlepszymi specjalistami w branży, aktualnie promując usługę pod własną marką i z wlasnym zapleczem technicznym – Global Recovery.
Późniejsze działania to przede wszystkim:
– poszerzenie wachlarza usług o obsługę i dostawę sprzętu poligraficznego (decyzja dyktowana wiedzą zdobyta pzy realizacji projektu dla Prokuratury Śląskiej, przy okazji którego kadra uzyskała poświadczenia bezpieczeństwa sygnowane przez ABW, uprawniające na dostęp do materałów niejawnych)
– projektowanie witryn internetowych i aplikacji WEBowych, co przekształciło się w oddzielną markę dostarczającą tego typu usługi wraz z pełną obsługa posprzedażową, 
– specjalizacja części serwisu w naprawie płyt głównych wszelkiego sprzętu elektronicznego, poprzez zakup specjalistycznych urządzeń serwisowo naprawczych, 
– rozpoczęcie działalności handlowej na własnyc platformach sprzedażowyh w sieci www,
– uruchomienie globalnej infolinii informacyjno – usługowej,

Około roku 2014 zdecydowaliśmy o wprowadzeniu do oferty usług związanych z serwisem urządzeń GSM – telefonów i tabletów, na dzień dzisiejszy samodzielny dział obsługujący większość znanych marek, przy wsparciu profesjonalnych dostawców podzespołów serwisowych najwyższej jakości oraz wykwalifikowanej kadry.

Wiedzieni sukcesami rynkowymi, podjęliśmy decyzję o konieczności ekspansji terytorialnej firmy, aby swym zasięgiem mogła dotrzeć do możliwie największej ilości potencjalnych odbiorców naszych usług. Z uwagi na skalę przedsięwzięcia a także dołączenie do zespołu nowych osób zarządzających, konieczne stało się także utworzenie formalnie regulowanej umowy i zawiązanie w 2015 roku spółki pod nazwą Grupa Global sp. z o.o. .

Do dnia dzisiejszego uruchomiliśmy placówki w: Katowicach – Śródmieściu (serwis centralny), Chorzowie, Siemianowicach Śląskich, Katowicach – Brynowie. Współpracujemy także z firmami z terenu Zagłębia, gwarantując dostępność naszych usug w tamtym regionie. Jesteśmy właścicielami marek: Global Serwis, Global Recovery, Global Performance oraz ForceFit.

Czujemy się odpowiedzialni społecznie, dlatego swoją wiedzą wspieramy rok rocznie programy kształcenia młodzieży w kierunkach, których się specjalizujemy – informatyka i elektronika. W naszej firmie staże i praktyki odbyło już kilkudziesięciu uczniów ze Śląska i Zagłębia.

Stale inwestujemy także w wiedzę naszych secjalistów, korzystając z usług szkoleniowych renomowanych ośrodków. Z zaangażowaniem środków własnych i publicznych, gwarantujemy aktualność wiedzy oraz proponujemy najlepsze rozwiązania podejmowanych zadań.

Rocznie zaspokajamy potrzeby kilku tysięcy odbiorców – w 2017 było to juz przeszło 5000 zleceń serwisowych dla klientów indywidualnych i biznesowych, z wyłaczeniem usług świadczonych w oparciu o umowy serwisowe.

Z nadzieją patrzymy w przyszłość, licząc na stabilny rozwój przedsiębiorstwa, będącego owocem pasji, doświadczenia, determinacji i zaangażowania całego naszego zespołu.